Menu nawigacji stron

Wszystko na temat nowotworów i guzów mózgu

Tajemnicze zachorowania na raka w Poznaniu!

Niepokojące informacje dochodzą z Centrum Kultury Fizycznej poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. Nie jest tajemnicą, że połowa kadry tam pracującej choruje na choroby nowotworowe (stwierdzono dotychczas siedem takich przypadków). Jak donosi Głos Wielkopolski w tym tygodniu zmarła (na glejaka mózgu – przyp. red.) druga z chorujących osób. Strach i panika są na porządku dziennym. Co jest przyczyną tych zachorowań? Obecnie eksperci skłaniają się ku wersji, że budynek uczelni może być poddany nadmiernemu promieniowaniu. Będzie to w najbliższych tygodniach badać Andrzej Solecki, profesor z Uniwersytetu Wrocławskiego (pomoże mu w tym Politechnika Poznańska).

Nie twierdzę też, że to na pewno promieniowanie jest przyczyną zachorowań. Dlatego chcę przyjrzeć się całemu budynkowi. Być może będę mógł zasugerować sprawdzenie go pod kątem, np. tworzyw sztucznych zawartych w wyposażeniu czy zagrzybienia – przyznał profesor w rozmowie z „Głosem”. Dodał, że oczywiście zmierzy stężenie naturalnych pierwiastków promieniotwórczych w ścianach Centrum Kultury Fizycznej.

Sprawa jest o tyle ciekawa, że jeśli profesor Solecki stwierdzi negatywny wpływ promieniowania na zdrowie pracowników to nie wykluczone, że ruszy lawina podobnych badań w innych miejscach, gdzie stwierdzono co najmniej kilka przypadków zachorowań na raka. Serwis Glejak.com będzie się interesować tą sprawą i informować o kolejnych faktach.

 

więcej:    www.gloswielkopolski.pl/artykul/958176,zmarl-kolejny-pracownik-uniwersytetu-przyrodniczego-beda-badania,id,t.html

 

PRZYCZYNY GUZA MÓZGU

 

DLACZEGO POWSTAJE NOWOTWÓR – CZYNNIKI

OBJAWY GUZA MÓZGU

SPIS ARTYKUŁÓW