12 października 2013 na Scenie na Woli Teatru Dramatycznego w Warszawie odbyła się premiera spektaklu „Gry ekstremalne” Ewy Gawlikowskiej-Wolff i Elżbiety Chowaniec.
Gry ekstremalne to spektakl non-fiction oparty na historii zmarłej na glejaka mózgu Ewy Gawlikowskiej-Wolff. Ewa podczas choroby zaczęła pisać dramat o tym, jak rak zmienia spojrzenie na świat i relacje z bliskimi. Zapisała się do Szkoły Laboratorium Dramatu, by pracować nad warsztatem. Sztuki nie zdążyła jednak dokończyć – umarła w lipcu 2012 roku.Zrobiła to Elżbieta Chowaniec, dramatopisarka i absolwentka Szkoły Laboratorium Dramatu, która do tekstu Ewy dopisała drugą część – monologi oparte na rozmowach z rodziną i przyjaciółmi chorej. „Kluczem tych rozmów było poszukiwanie prawdy o sytuacji, w której znalazła się Ewa”. – tłumaczy Elżbieta Chowaniec. Powstała opowieść o tym, jak ekstremalna sytuacja weryfikuje marzenia, plany, relacje z bliskimi.
Zdaniem Agnieszki Michalak z Teatru Dramatycznego: Kiedy u Ewy zdiagnozowano nowotwór, postanowiła opowiedzieć o swojej chorobie, bólu i nadziei. Chciała, żeby jej rak był po coś.
Gry ekstremalne – sztuka o chorej na glejaka
W spektaklu Gry Ekstremalne występują: Anna Gorajska, Małgorzata Niemirska, Elżbieta Kijowska, Janusz R. Nowicki, Henryk Niebudek, Zuzanna Grabowska, Rafał Fudalej, Robert T. Majewski, Kamil Siegmund i Maciej Wyczański.
Patronami spektaklu są fundacje Chustka i Rak’n’Roll.